Przykazania uczelniane

DLA WSZYSTKICH

I

Jeżeli zapomniałeś, jak brzmi Twoje hasło do uczelnianych serwisów internetowych, o jego zmianę musisz poprosić w dziekanacie lub sekretariacie Twojej jednostki. Tylko tam.

II

Jeżeli dziekanat lub sekretariat ma jakikolwiek problem z Twoimi danymi w komputerze, to jest to zmartwienie jego pracowników. Oni powinni skontaktować się z osobami, które są w stanie wyjaśnić i naprawić tę sytuację. Nie Ty. Nie daj się nigdzie odesłać.

III

Przy wysyłaniu listów elektronicznych do jakiejkolwiek osoby lub instytucji na Uniwersytecie Warszawskim winien jesteś korzystać z uczelnianego konta e-mail. Nie zdziw się, jeżeli list wysłany z konta takiego jak lord_darkness@darmowapoczta.pl albo kwiatuszek89@nastolatki.com nigdy nie doczeka się odpowiedzi. Poza tym posiadanie uczelnianego adresu e-mail jest Twoim obowiązkiem.

IV

W wiadomościach e-mail zamieszczaj swoje dane osobowe: imię, nazwisko, jednostkę UW, rok i kierunek studiów / miejsce pracy i stanowisko, a w sprawach związanych z serwisami informatycznymi - także numer PESEL. Dane te ułatwią Twoją identyfikację i przyspieszą załatwienie Twojej sprawy.

V

Pamiętaj, że USOSweb to niezupełnie to samo co USOS. Jeżeli przedstawiasz komuś problem z serwisem internetowym, używaj nazwy USOSweb. Inaczej może dojść do nieporozumienia między Tobą a osobą, którą prosisz o pomoc. Uczelniani specjaliści są tak przyzwyczajeni do rozróżniania tych dwóch nazw, że zwyczajnie głupieją, gdy ktoś używa ich zamiennie (nazw, nie specjalistów).

VI

Jeśli musisz coś załatwić w którymś z uczelnianych serwisów internetowych, nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Wystarczy, że np. Twój komputer akurat w tym momencie utraci połączenie z Internetem, a nie załatwisz wszystkich pilnych spraw.

VII

Gdziekolwiek jesteś, pamiętaj żeby się wylogować, gdy już przestaniesz korzystać z któregoś z uczelnianych serwisów. Najlepiej zamknij wszystkie okna przeglądarki internetowej. Licho nie śpi. Zawsze możesz trafić na kawalarza, który zarejestruje Cię na zajęcia sumo albo powpisuje Twoim studentom pały od góry do dołu.

DLA STUDENTÓW

VIII

Elektroniczna legitymacja studencka jest dokumentem i tak też powinna być traktowana. Należy dbać o nią i odpowiednio ją przechowywać. Nikt Ci nie uwierzy, że legitymacja ze zdartą powierzchnią i przełamana na pół wykonana została z niewłaściwego materiału i w związku z tym za darmo należy Ci się nowa.

IX

Zależnie od rodzaju studiów masz prawo do rezygnacji z zaliczenia z jednego lub dwóch przedmiotów w trakcie trwania studiów - przedmiot zostanie odpięty od programu. Możesz to załatwić jedynie w swojej jednostce. Jeśli ktoś spróbuje Cię gdzieś odesłać, patrz przykazanie II.

X

Masz pełne prawo do rezygnacji z zajęć, jeżeli rezygnacja nie nastąpiła z Twojej winy - na przykład gdy zmienił się termin odbywania się zajęć. W takim przypadku możesz żądać pełnego usunięcia z USOS-a jakichkolwiek informacji o Twoim zapisaniu się i uczęszczaniu na te zajęcia. Możesz to załatwić jedynie w swojej jednostce. Jeśli ktoś spróbuje Cię gdzieś odesłać, patrz przykazanie II.