e-obiegówka (biblioteka) z punktu widzenia pracownika

Brak odpowiedzi
Jakub Kołakowski
W USOSowni od: 30.09.2008

Dzień dobry! :)

Ostatnio nasz Wydział wszedł w nową erę i mamy e-obiegówki. Bardzo fajna rzecz, tylko jako pracownicy biblioteki mamy pewien problem, a w każdym razie dostrzegam pewne utrudnienie.

Studenci, którym mamy wypełnić ten formularz, nie mają podanych żadnych danych oprócz nazwiska i nr-u albumu. Problem z tym jest taki, że nie możemy wypełnić obiegówki "Annie Nowak", bo jest ich pewnie z 200, a w naszym systemie bibliotecznym możemy szukać jedynie po PESELu lub numerze karty bibliotecznej.

Możemy te dane znaleźć "naokoło" - w USOSie po numerze albumu, stamtąd skopiować nr karty bibliotecznej i wtedy wpisać go w naszym systemie.

To jest "robialne" przy niewielkiej ilości osób oczekujących na obiegówkę, ale kiedy zrobi się ich więcej, zacznie zajmować zdecydowanie zbyt wiele czasu i ostatecznie pewnie opóźni, nie przyspieszy, całą e-papierologię.

Moje pytanie/prośba jest takie: czy jest możliwość, żeby osoby mające uprawnienia do wypełniania e-obiegówek miały w USOSweb dostęp, oprócz indeksu, do numeru karty bibliotecznej (albo lepiej PESEL, ale to pewnie prawnie skomplikowane) osób rozliczających się? To by nam niesamowicie ułatwiło robotę i wszyscy byliby zadowoleni. :) Jakby na liście "odpowiadanie seryjne" przy osobach były te dane, to byłoby fantastycznie. <3

Jakub Kołakowski

PS. A jakby się dało przynajmniej nr karty bibl., to jeszcze dodatkowo jakby nie byłoby w nim spacji, to już w ogóle 12/10.