Co zrobić, jeśli nie mam oceny z przedmiotów, a jest już 28 września?

Łukasz Lityński
W USOSowni od: 03.09.2011

Jak to zwykle na UW bywa, wykładowcy nie kwapią się z wpisywaniem ocen do USOSa.
Na ocenę z jednego przedmiotu czekam już kilka miesięcy (totalny brak kontaktu z osobą prowadzącą - brak dyżurów, brak odpowiedzi na maile... ), na ocenę z drugiego przedmiotu czekam kilka tygodni (zdawałem w sesji poprawkowej).

Będzie mi również brakować punktów ECTS - chociaż cały czas nie wiem ile (jeden przedmiot za 2 ECTS wiem, że zaliczyłem, ale ten drugi za 4 punkty to nie mam pojęcia, ponieważ nie dostałem żadnej informacji zwrotnej).

Więc będę musiał złożyć podanie o warunek za brakujące punkty (a dalej nie wiem ile mi tych punktów będzie brakować). Tymczasem jutro będzie ostatni dzień pracy sekretariatu w roku akademickim i już widzę, jak bardzo chętnie pani z sekretariatu przyjmie moje podanie i jak szybko będzie się mielić w systemie.

Innymi słowy - mogę nie zaliczyć roku, ponieważ wykładowcy nie wpisali mi ocen.

Co powinienem zrobić? Czy da się ew. złożyć jakąś skargę/odwołanie, coś podobnego, jeśli ta sytuacja dojdzie do skutku?

Łukasz Lityński
W USOSowni od: 03.09.2011
Sytuacja się częściowo

Sytuacja się częściowo wyjaśniła - jutro mają się pojawić oceny - natomiast nie wiem dalej, co z warunkiem. Jutro dopiero będę mógł złożyć podanie i dalej się obawiam czy to nie będzie za późno? (przy podaniach ważna jest data złożenia czy rozpatrzenia? )

Data złożenia jest decydująca

Data złożenia jest decydująca o stwierdzeniu, czy termin został dotrzymany. A co do ocen w usosie, proszę skontaktować się ze swoim dziekanatem/sekcją studencką/sekretariatem obsługującym studia w celu interwencji. Proszę się dowiedzieć, czy wykładowca nie zostawił papierowej wersji protokołu egzaminacyjnego. Jeżeli jest ocena na papierze, wówczas pracownicy sekretariatu sami mogą wpisać ocenę do usosa.