Drugi kierunek a żetony

Paulina Pieńkowska
W USOSowni od: 16.08.2011

Dzień dobry,

czy jeśli ukończyłam jedne studia na UW i wykorzystałam wszystkie żetony w UL, a teraz dostałam sie na drugi kierunek na UW to dostanę nowe żetony do wykorzystania?

Odp: Drugi kierunek a żetony

Co do zasady nie dostaje się nowych żetonów. Lektoraty i wf są normalnie przepisywane na drugi kierunek. Nowe żetony na lektoraty możesz dostać tylko i wyłącznie wtedy, gdy lektoraty, które zaliczyłaś nie mogą być uznane na drugim kierunku. W przypadku studiów II stopnia żetony na lektoraty w ogóle nie przysługują. Na przedmioty ogólnouniwersyteckie zwykle dostaje się 300 żetonów, która powinny wystarczyć na cały okres studiowania (I i II stopień). Jeżeli wykorzystasz wszystkie żetony, a będziesz musiała zaliczyć kolejne przedmioty typu OG, żeby zrealizować program studiów, wówczas zwracasz się do swojego dziekanatu o przyznanie żetonów typu OG. Automatycznie nie dostaniesz nowych żetonów.