Rezygnacja ze studiów - formalności

Zuzanna Perzyna
W USOSowni od: 31.10.2016

Cześć,
mam kilka pytań i proszę o pomoc. Od października 2016 studiowałam na Wydziale Biologii, studia mi nie pasowały, przestałam chodzić na zajęcia jeszcze przed sesją zimową, zaliczyłam tylko lektorat i wf. Nie składałam podania o skreślenie i nie oddawałam legitymacji, bo przeczytałam, że mogę ją zachować jeśli zdecyduję się na inne studia na UW i razem z podaniem o skreślenie z pierwszego kierunku złożę decyzję o przyjęciu na drugi. Obecnie wiem już, że nie podejmę studiów na UW na żadnym kierunku, będę aplikować na inną uczelnię. Jak w związku z tym wygląda moja sytuacja? Czy zostanę skreślona z listy studentów (rozliczenie roczne na WB), czy może już mnie z niej skreślono? Muszę składać jakieś podanie, a jeśli tak, to w jakiej formie? Czy muszę zwracać legitymację? Jakie jeszcze formalności mam do dopełnienia?
Z góry bardzo dziękuję.

Odp: Rezygnacja ze studiów - formalności

Powinnaś zostać skreślona automatycznie przy rozliczaniu studentów, być może dopiero na początku października. Informacja o skreśleniu powinna być uwidoczniona w usoswebie w sekcji zaliczenia etapów. Komunikat o skreśleniu ma następującą treść: "Aktualny stan rozliczania programu: zostałeś skreślony z listy studentów" Dodatkowo powinnaś otrzymać ze swojego dziekanatu decyzję o skreśleniu z listy studentów. Co do zasady skreślenie powoduje konieczność zwrócenia legitymacji studenckiej. Możesz też złożyć w formie pisemnej podanie o skreślenie z listy studentów. Podpisane podanie może być wygenerowane z usosweba, ale podpisana przez Ciebie papierowa wersja musi się znaleźć w Twoim sekretariacie. Oczywiście przed skreśleniem musisz się prawdopodobnie rozliczyć z Biblioteką Wydziałową i BUW.