Egzamin z języka a koniec studiów

Joanna Wierzbińska
W USOSowni od: 04.10.2016

Witam, jestem w tym momencie na 3 roku studiów. Nie mogę zdawać egzaminu językowego z j. angielskiego gdyż jest to mój język wykładowy, i z powodu zagapienia się i zapomnienia o wymogu tego egzaminu by ukończyć studia nie nauczyłam się żadnego innego na takim poziomie. Wiem że najprawdopodobniej nie zdam tego egzaminu, ale będę miała obronę, zaliczę wszystkie przedmioty - co wtedy? Czy mogę np podejść do poprawkowego egzaminu i po nim uzyskać zaliczenie studiów, czy muszę powtarzać rok, coś płacić, czy będę skreślona z listy studentów?

Odp: Egzamin z języka a koniec studiów

Bez zdania egzaminu językowego na poziomie B2 nie będziesz miała egzaminu dyplomowego, ponieważ nie uzyskasz absolutorium. Jeżeli zdasz egzamin językowy do 30 września to wtedy będziesz miała absolutorium i będziesz mogła przystąpić do egzaminu dyplomowego po złożeniu zaakceptowanej przez promotora pracy. Jeżeli w tym terminie nie zdasz egzaminu, to wówczas będziesz musiała złożyć podanie o powtarzanie III roku, bo inaczej zostaniesz skreślona z listy studentów z uwagi na niespełnienie wymagań programowych. Jednakże o ile pamiętam, dziekan w szczególnych przypadkach może zezwolić na zdawanie egzaminu certyfikacyjnego na niższym poziomie lub zwolnić z tego wymogu. Zapomnienie o tym wymogu moim zdaniem nie może zostać uznane za szczególny przypadek.