Serwisy internetowe Uniwersytetu Warszawskiego Nie jesteś zalogowany | zaloguj się

Obowiązkowe OGUNy humanistyczne/społeczne na informatyce.

2 odpowiedzi [Ostatnia wiadomość]
Marcin Oszczyk
Niezalogowany
W USOSowni od: 16.08.2014

Na początku tego roku - pierwszy rok informatyki, 2015/16 - zostaliśmy poinformowani, że wg nowego przepisu mamy obowiązek wyrobić 5 punktów ECTS z przedmiotów humanistycznych lub społecznych do końca drugiego roku.
Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na ten temat? Kto klasyfikuje przedmioty jako humanistyczne/społeczne? Czy mogę napisać prośbę o zaliczenie pewnego OGUNujako humanistyczny, i jeśli tak, to do kogo?

Marcin Oszczyk
Niezalogowany
W USOSowni od: 16.08.2014
Odp: Obowiązkowe OGUNy humanistyczne/społeczne na informatyce.

Znalazłem coś takiego:

Ale niestety nie odpowiada to na pytanie które przedmioty zaliczane są jako zajęcia "z obszarów nauk humanistycznych lub nauk społecznych". Ponadto sformułowane jest to tak, że nie rozumiem do kiedy dokładnie trzeba te 5 ECTSów wyrobić (słyszałem, że przez pierwsze dwa lata, ale moim zdaniem to zupełnie z tego nie wynika. Wręcz przeciwnie, wygląda to jakby należało je zrobić ogólnie przez pięc lat - "na wszystkich kierunkach studiów I i II stopnia").

Piotr Kurzawa
Niezalogowany
W USOSowni od: 29.07.2008
Odp: Obowiązkowe OGUNy humanistyczne/społeczne na informatyce.

Proszę się zapytać w swoim dziekanacie, ponieważ wskazany dokument jest objęty ograniczonym dostępem i może go uzyskać osoba uprawniona przez MIM. Co do OG, to są one uszeregowane według dziedzin, więc można się zorientować, które z nich są humanistyczne a które społeczne. Nie wiem natomiast, czy musicie zaliczyć przedmioty oferowane przez MIM jako humanistyczne lub społeczne, czy też możecie skorzystać z oferty przedmiotów typu OG.