Rejestracje żetonowe - istotne zmiany

W USOSowni od: 02.06.2008

W serwisie UL wprowadzono zmiany dotyczące procesu rejestracji. Zostały one opisane w tym artykule. Koniecznie powinni się z nim zapoznać wszyscy studenci biorący udział w rejestracjach żetonowych.

W niniejszym wątku forum prosimy zgłaszać wszelkie pytania oraz uwagi dotyczące zmian przedstawionych w artykule.

Adam Roszkowski
W USOSowni od: 01.08.2011
Odp: Rejestracje żetonowe - istotne zmiany

Może lepiej zamiast wprowadzać takie ograniczenia doprowadzić do sytuacji, gdzie tworzy się wystarczająco dużo grup z WFów i OGUNów na które studenci chcą się zapisać?

Odp: Rejestracje żetonowe - istotne zmiany

Przy takiej ilości studentów na UW Twój postulat jest niemożliwy do spełnienia. Natomiast myślę, że programiści uniwersyteccy mogliby pomyśleć nad wprowadzeniem mechanizmu umożliwiającego śledzenie popularności poszczególnych grup i przedmiotów w UL, czy USOSwebie. Myślę, że to pozwoliłoby z jednej strony studentom na racjonalniejsze zachowania, np. na nieprzeciążanie serwerów, jeżeli student chce się zarejestrować na mało popularne zajęcia, a z drugiej strony władze uniwersyteckie miałyby realną możliwość dostosowania oferty zajęć do oczekiwań studentów. Jednakże sam programistą nie jestem, więc może moja propozycja jest utopijna.

Odp: Rejestracje żetonowe - istotne zmiany

Hmm, władze uczelni i poszczególnych jednostek dydaktycznych mają świadomość, jakie jest zainteresowanie jakimi przedmiotami. Nie da się, niestety, przyjąć wszystkich na zajęcia najbardziej popularne (którym zwiększono by liczbę grup). Uczelnia nie ma wystarczającej ilości zasobów.

Ponadto popularność przedmiotu podczas rejestracji nie zawsze przekłada się na liczbę osób faktycznie uczestniczących w zajęciach. Pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź p. mgr Barbary Wysoczańskiej, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu:

W semestrze zimowym 2013Z około 650 osób zapisało się na zajęcia z WF i na tych zajęciach nie pokazało ani razu. W szczególności są wśród nich bardzo oblegane zajęcia, jak aerobik, aqua aerobik, bodyshape.

Odp: Rejestracje żetonowe - istotne zmiany

Uniwersytet Opolski przygotował dla swoich studentów krótką animację objaśniającą ostatnie zmiany w UL:

Marta Zduńczyk
W USOSowni od: 05.10.2012
Odp: Rejestracje żetonowe - istotne zmiany

Istnieje szansa, że zostanie w takim razie wprowadzone zabezpieczenie przed wylogowaniem? Przed rejestracją często odświeżałam stronę, dlatego że za pierwszym razem, gdy tego nie robiłam, system wylogował mnie w kluczowym momencie, a miejsca w interesującej mnie grupie przepadły... Odświeżanie dawało tę odrobinę pewności, że jak koszyk się uaktywni to będę mogła w niego kliknąć.

Odp: Rejestracje żetonowe - istotne zmiany

Otrzymałem informację od dewelopera aplikacji, że okres bezczynności ze strony użytkownika w UL-u, po którym nastąpi wylogowanie trwa dwie godziny.

Warto jednak na kilka minut przed rejestracją jeden raz odświeżyć stronę, ponieważ mogą się wydarzyć różne rzeczy niezwiązane z samym UL-em (np. chwilowy brak dostępu do Internetu po stronie użytkownika), które mogłyby jakoś wpłynąć na połączenie.