Zalogowany jako nieznany uzytkownik

Magdalena Żbikowska
W USOSowni od: 20.09.2012

Logując się do usosa za pomocą PESELa i hasła z IRK, pokazuje mi się, że jestem zalogowana jako nieznany użytkownik i taki oto komunikat:
Jesteś zalogowany, lecz nie masz prawa dostępu do tego serwisu USOSweb.
Nadal możesz korzystać z tych modułów, które nie wymagają logowania.

Pamiętaj, że serwerów USOSweb na Uniwersytecie Warszawskim jest wiele!
Być może logujesz się nie w tym co trzeba?

Jakub Cerlica
W USOSowni od: 11.01.2009
Odp: Zalogowany jako nieznany uzytkownik

Mam ten sam problem, zalogowałem się co widać na usosowni natomiast w usoswebie jestem nieznanym użytkownikiem. Jest to dla mnie o tyle ważne, że muszę wprowadzić pracę mgr-ską do APD.

edycja> już nieistotne.

Kamil Olszewski
Obrazek użytkownika: 80060203678
W USOSowni od: 02.06.2008
Odp: Zalogowany jako nieznany uzytkownik

Wszystkie osoby, które próbują po raz pierwszy w ramach swoich studiów zalogować się się do uczelnianych serwisów i dostają komunikat, że udało im się zalogować, ale nie mają prawa dostępu, powinny odczekać 24 godziny i spróbować ponownie. Wynika to z faktu, że konto (działające login i hasło) zakładane jest studentowi natychmiast, ale dane dotyczące programu studiów przenoszone są z USOS do USOSweb dopiero podczas odbywającego się każdej nocy kopiowania, tzw. migracji.

Jeżeli ktoś po 24 godzinach wciąż ma problem z zalogowaniem do któregokolwiek z uczelnianych serwisów, powinien zgłosić to osobiście w swoim macierzystym dziekanacie. Często fakt, że USOSweb nie rozpoznaje użytkownika, może wynikać z pewnych braków w tym, jak student został wpisany do USOS przez pracownika dziekanatu. Przy wpisywaniu setek lub tysięcy osób może się, niestety, z rzadka zdarzyć drobne przeoczenie.

Dlatego należy zgłaszać ten problem w dziekanacie - tylko jego pracownicy mają pełen wgląd w dane studenta, a także są w stanie przekazać nowe hasło z poszanowaniem procedur bezpieczeństwa, np. za okazaniem dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Kamil Olszewski
nadadministrator, nadmoderator

Artur Doleżek
W USOSowni od: 23.09.2016
Odp: Zalogowany jako nieznany uzytkownik

Co w przypadku gdy w ciągu 24 godzin problem będzie występował dalej a w dziekanacie nic nie zrobię bo będzie w weekend zamknięty? A wg USOSweb mam 2 dni na zapisanie się na zajęcia.